Poznajmy się - Mała Akademia "Same Kozaki" Dobra

Poznajmy się - Mała Akademia "Same Kozaki" Dobra

Mała Akademia "Same Kozaki" Dobra to kolejny nowy klub, który zagra w sezonie 2017/2018 w B-klasie. Drużyna z gminy Buk zagra w grupie trzeciej, gdzie za rywali mieć będzie chociażby tak mocne ekipy jak Pogrom Luboń, Orkan Manieczki czy Przemysław Poznań. Jak wygląda funkcjonowanie klubu i na co stać ten zespół? O tym opowiada nam Maciej Wala - człowiek orkiestra w zespole.

 

Kiedy i w jakich okolicznościach powstał klub?

Klub powstał niecałe dwa lata temu żeby zaktywizować miejscową młodzież. Nie oszukujmy się na wsiach nie ma za wiele do roboty dla młodych chłopaków, więc żeby znaleźć im zajęcie po szkole powstała właśnie Mała Akademia Same Kozaki.

Co spowodowało, że w sezonie 17/18 zgłosiliście klub do rozgrywek WZPN?

Dalsza chęć rozwoju tych chłopaków. Mają za sobą względnie udany sezon w kategorii juniorów więc mogą śmiało sprawdzić się na poziomie B-klasy. Większość naszych zawodników to młodzi chłopacy z rocznika 1999/2000, co oznacza że zapewne będziemy mieli najmłodszą kadrę w B-klasie. Wierzę jednak, że na tle bardziej doświadczonych i ogranych graczy w B-klasie będa potrafili pokazać swoje umiejętności.

Czy współpracujecie jakoś z gminą?

Tak współpracujemy z gminą Buk, od której dostaliśmy w tym roku dofinansowanie na naszą działalność.

Ile razy w tygodniu trenujecie i jakich warunkach? Na jakim boisku będziecie rozgrywać ligowe spotkania?

W okresie przygotowawczym były to trzy treningi w tygodniu. W czasie ligi przejdziemy na dwa treningi plus spotkanie ligowe, które także po części będzie także jednostką treningową. Grać będziemy na boisku OSiR w Buku. Staramy się aby grać na głównej płycie, bo do tej pory graliśmy na bocznym boisku, ale uważam, że rozgrywki ligowe to już prestiż i należy nam się gra na głównej płycie. Nie ukrywam, że chcielibyśmy grać w przyszłości na boisku w położonych tuż obok Szewcach, ale do tego jeszcze naprawdę daleka droga.

Jaki jest Wasz cel na debiutancki sezon?

Nie będę tu szarżował tekstami, że zawojujemy tą ligę. Sparingi pokazały nam miejsce w szeregu i wiemy, że każdy wyrwany punkt, szczególnie na początku sezonu, będzie dla nas naprawdę dobrym wynikiem. Chciałbym abyśmy skończyli ligę w pierwszej dziesiątce, ale na pewno pierwsze kolejki pokażą nam więcej w tej kwestii.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com