Grupa: II

Ilość widzów: ok. 80

Data: niedziela, 07 październik 2018 14:00

Lokalizacja: Stare Oborzyska

W Starych Oborzyskach odbył sie mecz na szczycie w grupie II trzeciej ligi kobiet.

Obie ekipy miały po 12 punktów, więc był to mecz o pozycję lidera. Mecz zdecydowanie lepiej zaczeły gospodynie ze Starych Oborzysk. W 16 minucie po zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym najsprytniejsza była Wiktoria Matyja i strzeliła gola na 1:0. Jeszcze przed przerwą Juna-Trans zdobyła dwie bramki. Zdobyły je Zofia Ruta oraz Zofia Skrzypek z rzutu karnego. Już w pierwszej minucie drugiej połowy Matyja zdobyła swoją drugą bramkę i podwyższyła na 4:0 i było jasne, że Juna-Trans zdobędzie trzy punkty. Wtedy do gry zabrały się zawodniczki z Krobii. W 45 minucie bramkę dla nich zdobyła Dobrosława Skorupska. Potem miały one jeszcze parę dogodnych sytuacji, ale bramke udało się zdobyć jeszcze tylko jedną. W samej końcówce na 4:2 wynik ustaliła Skorupska.

Juna-Trans po tym meczu wskoczyła więc na pozycję lidera. Warto tu jeszcze podkreślić bardzo liczną publikę i to do tego żywo reagującą oraz sporą promocję meczu w postaci plakatów w okolicy dworca, w sklepie czy na szkole. Tak to właśnie powinno wyglądać. Wtedy jest szansa, że ludzie przyjdą na taki mecz w większej liczbie niż dotychczas, na co sporo klubów narzeka. Z tego miejsca więc brawa dla wszystkich zaangażowanych w piłkę w Starych Oborzyskach.

Juna-Trans Stare Oborzyska – KA 4 resPect Krobia 4:2 (3:0)

Wiktoria Matyja 16,41, Zofia Ruta 35, Zofia Skrzypek 40 (k.),  – Dobrosława Skorupska 45, 80

Juna-Trans: Sobkowiak, Ruta, Skrzypek, Mania, Ostant, Grupińska, Skrzypek, Matyja, Wlekła, Białożyt, Jankowska. Na zmiany wchodziły: Nowak, Adamska, Masztalerz, Bucher, Bródka, Kruk, Szczepaniak. Trener: Marcin Adamczak

KA 4: Rychel, Prucińska, Grońska, Łuczak, Podwroska, Berus, Łyszczak, Polowczyk, Skorupska, Kołodziejczak, Poślednik. Na zmiany wchodziły: Kręgielczyk, Kordus, Chuda, Dorosz, Bzodek. Trener: Łukasz Walczak