AZS UAM Poznań - AZS UG Gdańsk

Ekstraliga Futsalu kobiet

Data: sobota, 16 grudzień 2017 19:00

Lokalizacja: Poznań - hala UAM

W sobotni wieczór w hali na Morasku rozegrano kolejny mecz w ramach Ekstraligi Futsalu kobiet.

Miejscowy zespół AZS UAM Poznań podejmował AZS UG Gdańsk. Faworytkami w tym meczu były gospodynie. Pierwsza połowa przebiegała dość wyrównanie bo oba zespoły miały w początkowych minutach swoje szanse. Bramkę zobaczyliśmy dopiero w 17 minucie, gdy kontrę na bramkę zamieniła Ada Sikora. Było więc 1-0 dla zawodniczek z Poznania i tak zakończyła się pierwsza połowa.

Zawodniczki z Gdańska w drugiej połowie pokazały kawalek naprawdę dobrego futsalu i w 32 minucie Natalia Urbanowicz doprowadziła do wyrównania. Zapachniało w tym momencie niespodzianką. Tym bardziej, że potem zawodniczki UAM jakby były spętane i to UG powinien zdobyć drugą bramkę. To, ze ta nie padła to spora zasługa bramkarki z Poznania, czyli Dominiki Dewickiej. Końcówka meczu była naprawdę bardzo emocjonująca bo w 39 minucie podyktowany został rzut wolny dla AZS UAM. Po podaniu Ali Zając ładnym strzałem popisała się Laura Czudzińska i na minutę przed końcem gospodynie wyszły na prowadzenie 2-1. Gdy wydawało się, że to koniec emocji to jeszcze na 20 sekund przed końcem zawodniczki z Gdańska trafiły w poprzeczkę. Chwilę później rozległa się końcowa syrena i po ciężkim meczu udało się zostawić w Poznaniu trzy punkty.

AZS UAM Poznań - AZS UG Gdańsk  2:1 (1:0)
1:0 17' Ada Sikora
1:1 32' Natalia Urbanowicz
2:1 39' Laura Czudzińska

UAM: Dominika Dewicka, Monika Marczak, Ada Sikora, Ala Zając, Laura Czudzińska, Ania Napierała, Ania Jacewicz, Ola Jankowska, Katarzyna Gozdek, Klaudia Jędraszyk ,Renata Nowak, Monika Nowak, Katarzyna Tarnowska, Krystyna Cywińska.

UG:Malwina Ciesielska, Weronika Wieżynis, Natalia Świętoniowska, Natalia Urbanowicz, Izabela Pawłowska, Ola Rucińska, Katarzyna Janiec, Weronika Kostewicz, Iwona Wudarczyk, Magdalena Szpera, Wiktoria Słowy, Patrycja Kucharczyk.

Futsal UAM Poznań-UG Gdańsk 2-1 (1)
Futsal UAM Poznań-UG Gdańsk 2-1 (2)