JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 600

Grupa: Poznań II

Ilość widzów: ok. 30

Data: sobota, 20 kwiecień 2019 11:00

Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

W świąteczny, sobotni poranek w Tarnowie Podgórnym miejscowa Tarnovia III podejmowała Suchary Suchy Las.

Mecz zapowiadał się ciekawie, bo obie ekipy walczą o miejsce na podium, a Suchary jeszcze nie rezygnują z walki o awans do Klasy Okręgowej. Suchary wiosną wygrały póki co, wszystkie trzy mecze i to bardzo przekonująco i przez nienajlepszą formę w tej rundzie Nałęczu Ostroróg, który w trzech meczach zdobył tylko 4 punkty to różnica między mimi zmniejszyła się do 5 punktów.

Mecz lepiej zaczął się dla faworyta z Suchego Lasu, gdyż w 5 minucie świetną okazję miał Kamil Postół, ale jego strzał po wejściu w pole karne lekko minął prawy słupek bramki. Gospodarze odpowiedzieli w 11 minucie strzałem Krystiana Mańczaka zza pola karnego, ale poszybował on wysoko nad poprzeczką. Trzy minuty później goście wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony w pole karne, ładnie do główki złożył się Bartosz Kubiak i szczupakiem dał Sucharom prowadzenie. Cztery minuty później Kacper Bogdański z Tarnovii zagrał w pole karne do Dariusza Przybylskiego, ale uderzenie obronił Jędrzej Gramza. W 25 minucie na 20 metrze faulowany był Maciej Paterek z Tarnovii. Do rzutu wolnego podszedł Artur Dorna, ale strzał był mocno ponad poprzeczką. Ostatnią groźną sytuacją w pierwszej połowie był strzał gości, a dokładnie Marcina Straburzyńskiego, który ładnie wyszedł do główki. Uderzenie obronił jednak Tomasz Figlerowicz.

W przerwie mała ciekawostka okołomeczowa. Jednym z arbitrów meczu była urocza, młoda pani sędzia. Co ciekawe na mecz przyjechała z psem, a że nie za bardzo było co z nim zrobić to przypięła go przed meczem do bramy w klatce dla gości. Także piewrszy raz podczas mojej wizyty w Tarnowie Podgórnym był ktoś obecny w tej klatce.

Druga połowa lepiej zaczęła się tak jak pierwsza, dla gości. W 51 minucie Suchary wyszły z ładną kontrą, piłka doszła do Kamila Postoła, ale jego strzał obronił ponownie Figlerowicz. Parę minut później uderzał jeszcze zdobywca pierwszej bramki, czyli Kubiak, ale strzał minął bramkę. Sam mecz nie ma co się oszukiwać, nie  zachwycał tempem. To nie było widowisko w stylu akcja za akcję. Do śmiesznej sytuacji doszło w 66 minucie, gdy z bólu zwijał się Maciej Iłowiecki z Sucharów. Piłkę miał wtedy w rękach bramkarz, czyli Gramza. Dostał polecenie wybicia jej, aby można było pomóc koledze. Normalnie w takich sytuacjach wybija się ją na aut, a Gramza postanowił wyrzucić ją, nie wiadomo czemu, za linię końcową. Gracz Tarnovii oddał więc piłkę wykonując źle rzut rożny. W 69 minucie Suchary podwyższyły prowadzenie. Podanie Iłowieckiego dotarło do Michała Jaśkowiaka, a ten spokojnym strzałem zdobył gola na 2:0. Od tego momentu mecz już zupełnie stracił na tempie. Co prawda Tarnovia zdobyła nawet bramkę w 85 minucie, ale sędzia pokazał pozycję spaloną Kamila Krzyżana.

Suchary wygrały więc w tym spokojnym meczu 2:0 i nadal zostają w grze nawet o awans do Klasy Okręgowej.

Tarnovia III - Suchary Suchy Las 0:2 (0:1)