Grupa: Poznań I

Ilość widzów: ok. 30

Data: sobota, 12 maj 2018 17:00

Lokalizacja: Żydowo

Żydowo było na naszej liście miejsc do odwiedzenia już bardzo długo. W końcu sprzyjający terminarz pozwolił nam odwiedzieć tą mieścinę.

Nie obyło się jednak bez komplikacji. Nasz plan na ten dzień zakładał spotkanie w Kłecku i szybki transport do Żydowa, gdyż mecz miał się rozpocząć o godzinie 16. Dzień przed meczem okazalo się, że mecz jednak będzie o 17. Nic to. W sumie wyszło na to, że mamy czas na spokojnie dojechać z Kłecka do Żydowa. No i do Żydowa dojechaliśmy na pełnym luzie o godzinie 16:45. A tam, jednak na boisku nie było nikogo. Leżały tylko piłki i pachołki do rozgrzewki. Dziwna sprawa jak na 15 minut do meczu. Okazało się, że nie ma drużyny gości...Pelikan o 16:55 wyszedl na rozgrzewkę i dało się słyszeć rozmowy "ile mogą się spóźnić" itp. Miny nam mocno zrzedły, bo nie po to dymaliśmy kawałek drogi, żeby teraz nie zaliczyć meczu. Punkt 17 jednak bus z piłkarzami z Lipy zameldował się na obiekcie. Zanim jednak się przebrali, rozgrzali i mecz mógł się zacząć to zrobiła się 17:30. I co najgorsze pierwsza połowa tego meczu widowiskiem była mocno średnim. Pelikan i LKS mieli po 1-2 dobre akcje, ale widowisko mocno nie zachwycało. Gdy zabrzmiał gwizdek kończący pierwszą połową podjęliśmy w związku z całą otoczką plan ewakuacji z Żydowa.

Jak się okazało druga połowa była lepszym widowiskiem niż pierwsza bo Pelikan objął prowadzenie w 65 minucie, ale nie utrzymał go do końca. Ba, nie utrzymał nawet remisu bo to goście z Lipy po strzale Szymona Szachta w 90 minucie wygrali mecz 2:1. Pelikan tą porażką praktycznie zamknął sobie możliwość walki o awans do A-klasy.

Na koniec krótko o samym obiekcie. Mimo iż na bosku roiło się od mleczy, a trybuny to w większości miejsca, gdzie kiedyś były ławki, a teraz nie ma już nic to cały obiekt można odebrać całkiem pozytywnie. Są miejsca do grillowania, jest plac zabaw dla dzieci. Mozna więc spokojnie przyjśc z dziećmi na mecz i zostawić je na tymże placu. Warto jednak by było trochę pomyśleć o małym remoncie miejsc dla widowni.

Fara Pelikan Żydowo - LKS Lipa 1:2 (0:0)